Obsługa maszyn do robót ziemnych

Koparki jednonaczyniowe klasa I i III

Koparki jednonaczyniowe klasa I i III

Egzamin potwierdzający znajomość obsługi koparki jednonaczyniowej w klasie III pozwala eksploatować te maszyny budowlane o masie całkowitej do 25 ton. W przypadku klasy I ograniczenia co do masy koparek jednonaczyniowych są zniesione.

Koparko-ładowarki

Koparko-ładowarki

Uzyskanie uprawnień operatora koparko-ładowarki upoważnia do obsługi koparki jednonaczyniowej o masie całkowitej do 4 ton, ładowarki jednonaczyniowej o masie całkowitej do 8 ton oraz koparkospycharki.

Ładowarki jednonaczyniowe klasa I i III

Ładowarki jednonaczyniowe klasa I i III

Po zdaniu egzaminu na poziomie klasy III operator może obsługiwać ładowarki jednonaczyniowe o masie całkowitej do 20 ton. W przypadku klasy I takie ograniczenia już nie obowiązują i można eksploatować wszystkie maszyny budowlane tego typu.

Kurs obsługi maszyn budowlanych

Szkolenia operatorów maszyn budowlanych w CT Szkolenia pozwolą Ci rozpocząć nową ścieżkę zawodową – jako operator koparki jednonaczyniowej, operator koparko-ładowarki lub operator ładowarki. Dbamy o najwyższą jakość kształcenia, by ułatwić naszym kursantom zdobycie uprawnień. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy, którzy umiejętnie łączą teorię z praktyką i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące maszyn i urządzeń technicznych.

Kursy i szkolenia z obsługi maszyn budowlanych

Prowadzimy kursy obsługi maszyn stosowanych podczas robót ziemnych, budowlanych i drogowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001 r. Kończą się one egzaminem przeprowadzanym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Pozytywny wynik umożliwia podjęcie pracy w Polsce i za granicą. Prowadzimy zajęcia w trybie całodziennym lub innym, zarówno w naszej siedzibie, jak i u zleceniodawcy. Egzamin przeprowadzany jest w siedzibie CT Szkolenia. 

Kursy i szkolenia w naszej ofercie

Prowadzimy kursy, dzięki którym maszyny budowlane stają się tak proste w obsłudze, jak własny samochód. Nasze szkolenia bezpośrednio odpowiadają na wymogi egzaminacyjne, a jednocześnie pozwalają zapoznać się z praktyką obsługi wybranej maszyny.

Prowadzimy kursy na:

  • Koparki jednonaczyniowe klasy I i III
  • Koparko-ładowarki
  • Ładowarki jednonaczyniowe klasy I i III

FAQ

Czy warto podjąć kursy obsługi maszyn budowlanych?

Szkolenia operatorów maszyn budowlanych przynoszą wymierne zyski. Wymagania stawiane kandydatom nie są wysokie – to jedynie pełnoletność, ukończenie szkoły podstawowej i zaświadczenie lekarskie. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Prowadząc kurs stawiamy na to, by nasi klienci mieli wysokie szanse na pozytywny wynik egzaminu. W trakcie kursu przekazujemy specjalistyczną wiedzę oraz uczymy praktycznego i logicznego myślenia podczas wykonywania prac. Kandydat, który uzyskał uprawnienia do eksploatacji maszyn i otrzymał książkę operatora maszyn roboczych może podjąć pracę w Polsce lub za granicą.

Jak wybrać odpowiedni kurs dla siebie?

Kiedy wybierasz kurs, warto zastanowić się nad branżą docelową. W trakcie robót inżynieryjno-drogowych i w branży budowlanej przyda się operator koparko-ładowarki, natomiast w porcie morskim częściej korzysta się z ładowarek i koparek. Wybór konkretnej maszyny zależy więc także od tego, jakie masz możliwości w danej lokalizacji. Często kursy są także zlecane przez samych pracodawców. Jeśli nie wiesz jaki kurs będzie najkorzystniejszy w danym miejscu lub branży, zdaj się na naszych ekspertów, którzy pomogą w ocenie sytuacji i doradzą, który kurs będzie najlepszy dla Ciebie. 

Czy po kursie lub szkoleniu otrzymam certyfikat?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych kwalifikacje operatora potwierdzają wyłącznie uprawnienia i książka operatora maszyn roboczych. By takowe uzyskać, należy przystąpić do egzaminu, który przeprowadza komisja Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Nasz kurs ma za zadanie przygotować kandydatów do egzaminu, tłumacząc im bezpieczną i wydajną obsługę maszyny.

Czy po kursie łatwo zdobyć pracę?

Szkolenia operatorów maszyn budowlanych to sposób na rozpoczęcie nowej ścieżki w życiu zawodowym – co więcej, ścieżka ta jest opłacalna. Jednakże to, co wyróżnia kurs, to łatwość znalezienia pracy. Ofert pracy w tej branży jest wiele a odpowiednie kwalifikacje cenione są bardzo wysoko.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy