Kurs na koparki jednonaczyniowe klasa I i III

Kurs na koparki jednonaczyniowe klasa I i III

Zgodnie z wytycznym i warunkami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniającym Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych prowadzimy kursy operatorów koparek jednonaczyniowych klasy I i III.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 5 dni
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na koparki jednonaczyniowe klasa I i III

17

kwietnia

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

29

kwietnia

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na koparki jednonaczyniowe

Kurs na koparki jednonaczyniowe

Jeśli zdecydujesz się na kurs operatora koparki jednonaczyniowej, otworzą się przed Tobą nowe możliwości na rynku pracy. Jest to jeden z najbardziej poszukiwanych certyfikatów i to zarówno w zakresie III klasy uprawnień, jak i w klasie I. Nasz kurs przygotuje Cię w sposób kompleksowy do pracy na stanowisku operatora koparki jednonaczyniowej.

Czym są koparki jednonaczyniowe?

Cechą charakterystyczną koparek jednonaczyniowych jest (wynikająca z konstrukcji z pojedynczym naczyniem) ich sposób pracy w cyklu przerywanym, a więc w takim, w którym pomiędzy dwoma zaczerpnięciami urobku konieczne staje się wykonanie kilku dodatkowych czynności w istocie sprowadzających się do opróżnienia naczynia i prawidłowego ustawienia koparki. Brzmi to dość skomplikowanie, a sytuacja nie staje się prostsza po wprowadzeniu dalszego podziału, który – w zależności od cechy charakterystycznej – wprowadza różne typy koparek jednonaczyniowych.

Wielkość urządzeń pozwala dzielić je na małe, średnie, duże i bardzo duże, przy czym nie zawsze jest to podział jednoznaczny. Koparki ze względu na podwozie dzieli się między innymi na kołowe, gąsienicowe, pontonowe czy torowe, a ze względu na zasilanie na spalinowe, spalinowo-elektryczne oraz elektryczne. Nadwozia dzieli się na nieobrotowe, niepełnoobrotowe oraz pełnoobrotowe.

Kurs na operatora koparek jednonaczyniowych (klasa I i III) od CT szkolenia

Kurs operatora koparki jednonaczyniowej to stała pozycja w ofercie CT Szkolenia. Atrakcyjne koszty kursu i doświadczenie instruktorów oraz operatorów maszyn budowlanych prowadzących zajęcia praktyczne sprawiają, że nasi kursanci szybko zdobywają nowe kompetencje i stają się jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy.

Opis kurs

Kurs na operatora koparki jednonaczyniowej to jedyny sposób nabycia kwalifikacji operatora, nauczenia się organizacji pracy koparek jednonaczyniowych, kontrolowania jakości wykonywanych prac czy napraw koparek jednonaczyniowych. Odpowiednio dobrany czas trwania kursu, pozwala zdobyć potężną dawkę wiedzy i realne kompetencje.

Ile trwa kurs na koparkę jednonaczyniową?

Kurs operatora koparki jednonaczyniowej to zajęcia teoretyczne prowadzone przez 5 dni, które obejmują zagadnienia BHP, budowy koparek, a najwięcej czasu teorii poświęca się technologii robót i obsłudze maszyn oraz zajęcia praktyczne w ustalonym wymiarze, podzielone na bloki i dni robocze zgodnie z możliwościami instruktorów i słuchaczy.

Program kursu

Program kursu zbudowany jest w taki sposób, aby zajęcia praktyczne pogłębiały i systematyzowały wiedzę wprowadzoną przez zajęcia teoretyczne. Zajęcia prowadzą wykładowcy z dużym doświadczeniem, którzy dzięki kompetencjom dydaktycznym są w stanie przekazać całą swoją wiedzę uczestnikom szkolenia.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

Dla uczestników szkolenia przygotowane będą wszystkie materiały dydaktyczne, jakie są potrzebne, żeby operator koparki jednonaczyniowej mógł usystematyzować swoją wiedzę. Przygotowanie uczestników szkolenia do egzaminu będzie odbywało się pod okiem doświadczonych operatorów maszyn budowlanych, dzięki czemu uczestnicy zajęć mają możliwość zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki.

Jakie uprawnienia na koparki jednonaczyniowe można zyskać?

Uczestnicy szkolenia po egzaminie przeprowadzonym przez komisję Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego zyskują uprawnienia operatora koparki jednonaczyniowej:

  • w klasie III do 25 ton masy całkowitej;
  • w klasie I bez ograniczenia masy.

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Aby przystąpić do szkolenia i egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu operatora koparki jednonaczyniowej konieczne jest ukończenia 18 roku życia, a z przyczyn praktycznych w szkoleniu mogą uczestniczyć tylko osoby posługujące się językiem polskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. 

W przypadku realizacji kursu podstawowego (na koparki klasy I) wymagane jest posiadanie uprawnień operatora koparki jednonaczyniowej w zakresie III klasy. 

Jak się zapisać na kurs?

W celu zapisania się na kurs, wybierz dostępny termin na naszej stronie internetowej, albo skontaktuj się z nami drogą mailową bądź przez telefon – wybierzemy termin, który będzie dla Ciebie dogodny. 

Egzamin na koparki jednonaczyniowe

Egzamin teoretyczny i praktyczny na koparki jednonaczyniowe nie jest przeprowadzany przez Urząd Dozoru Technicznego, tylko przez uprawnione jednostki. Nasi kursanci zdają egzamin przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, po którego zaliczeniu otrzymują świadectwo ukończenia kursu i uprawnienia operatora koparki jednonaczyniowej. Są to uprawnienia państwowe uprawniające do eksploatacji maszyn tego typu w całym kraju.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora koparek jednonaczyniowych?

Praca w zawodzie operatora maszyn ziemnych, w tym operatora koparek jednonaczyniowych klasy III lub I jest dostępna w wielu branżach, choć zdecydowanie najczęściej w tym kontekście mówi się o branży budowlanej. Wykorzystanie podobnych urządzeń technicznych jest jednak potrzebne także w przemyśle leśnym, wydobywczym, przetwórczym, a nawet spożywczym. Zarobki różnią się w zależności od doświadczenia, klasy uprawnień, umiejętności praktycznych i innych czynników, mogą jednak sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Kursy i szkolenia na koparkę jednonaczyniową w CT Szkolenia

Obsługa maszyn roboczych, w tym koparek, często wzbogacona o moduł specjalistyczny to kurs, który cieszy się niesłabnącym od lat zainteresowaniem. Jest to kurs dedykowany osobom, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje lub rozbudować już posiadane umiejętności i zyskać lepszą pozycję na rynku pracy.

Zapisz się na kurs "Obsługa maszyn do robót ziemnych"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy