Kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki jezdniowe podnośnikowe

Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy wózków jezdniowych podnośnikowych:

  • Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem
    (uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.)
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.

Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na wózki jezdniowe podnośnikowe

17

stycznia

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na wózki jezdniowe podnośnikowe

Kurs na wózki widłowe Gdańsk

Nasz kurs pozwoli Ci zdobyć uprawnienia na wózek widłowy UDT / TDT! Nowe kwalifikacje i umiejętności stanowią obecnie największą wartość na rynku pracy – jeżeli chcesz zmienić zawód lub poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, takie szkolenia (wózki widłowe) stanowią najlepsze możliwe rozwiązanie.

Kurs wózka widłowego to kompleksowe szkolenie teoretyczno-praktyczne, w trakcie którego doświadczeni instruktorzy, krok po kroku, nauczą Cię prawidłowej obsługi urządzeń tego rodzaju i ich praktycznego wykorzystania w środowisku pracy. W trakcie kursu zdobędziesz wiedzę na temat wózków jezdniowych bocznych i czołowych, zasilanych spalinowo, elektrycznie lub gazowo.

Rozbudowany program szkolenia pozwala skutecznie przygotować kursanta do uzyskania uprawnień przed komisją UDT (Urząd Dozoru Technicznego) lub TDT (Transportowy Dozór Techniczny).

UDT uprawnienia na wózki widłowe – czyli jakie?

Wózkami widłowymi potocznie nazywa się wózki jezdniowe podnośnikowe, przeznaczone do realizacji transportu wewnętrznego (na terenie magazynów, zakładów produkcyjnych i tak dalej). Wózki takie wyposażone są w mechaniczny napęd podnośnikowy.

Obecnie można wyróżnić kilka rodzajów zasilania pojazdów. Mogą to być, tym samym, spalinowe wózki widłowe (przeznaczone do użytku na zewnątrz, ze względu na emisję spalin), elektryczne wózki widłowe (zasilane akumulatorowo) czy też wózki widłowe zasilane gazem LPG (z butli). Do tego, w zależności od konstrukcji sprzętu, można wymienić wspomniane już wyżej czołowe oraz boczne wózki jezdniowe.

Realizując kurs na operatora wózka widłowego i zdając egzamin UDT/TDT możesz uzyskać uprawnienia do obsługi:

  • przez 5 lat – wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem,
  • przez 10 lat – wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.

Kurs na wózki widłowe – formalności

Osobom zainteresowanym kursem na wózki widłowe zapewniamy niezbędne wsparcie i pomoc z dopełnieniem wszystkich obowiązkowych formalności – od momentu zapisu, po kwestię ustalenia terminu egzaminu przed komisją UDT/TDT.

Terminy nadchodzących szkoleń publikowane są na naszej stronie internetowej (jeżeli nie widzisz ich w danym momencie, skontaktuj się z nami – ustalimy odpowiedni, dogodny termin wspólnie).

Przed przystąpieniem do kursu wypełnij formularz znajdujący się na dole strony internetowej. Dzięki podanym informacjom będziemy w stanie szybko skontaktować się z Tobą i omówić szczegóły. Poza możliwością indywidualnego zapisu, zapewniamy także opcję grupową – skontaktuj się telefonicznie z biurem obsługi w celu omówienia dostępnych rozwiązań.

Po zapisie otrzymasz informacje dotyczące wybranego przez Ciebie szkolenia, w tym dane na temat terminu oraz miejsca realizacji kursu na wózki widłowe. Same zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i operatorów, dzięki czemu kursanci poznają specyfikę pracy z urządzeniami bezpośrednio od osób pracujących na nich na co dzień. Do tego kursanci bezpłatnie otrzymują w trakcie szkolenia materiały dydaktyczne pozwalające na utrwalenie zdobytej wiedzy.

Do opłaty za kurs operatora wózka widłowego wliczone zostają również koszty przystąpienia do egzaminu państwowego o wydanie uprawnień UDT lub TDT. Sprawdzian ten także podzielony jest na dwie części, to jest na test teoretyczny oraz egzamin praktyczny, w trakcie którego osoba egzaminowana wykazać musi umiejętność obsługi pojazdu i prowadzenia go w różnych warunkach. Pozytywnie zdany egzamin uprawnia do otrzymania zaświadczania o kwalifikacjach.

Jakie warunki muszę spełnić, by zapisać się na kurs?

Uczestnikiem kursu operatora wózka widłowego może być osoba, która ukończyła 18 lat (pełnoletnia) i wykazuje biegłą znajomość języka polskiego.

Przebieg szkolenia – wózki widłowe

Kurs na operatora wózka widłowego jest jednym z najpopularniejszych, najchętniej wybieranych szkoleń, pozwalającym zdobyć uprawnienia wymagane przez coraz większe grono pracodawców. Z myślą o zapewnieniu naszym kursantom możliwie jak najlepszych warunków do nauki, każdy kurs prowadzimy w oparciu o sprawdzone wytyczne i konkretne założenia edukacyjne.

Kursy operatora wózka widłowego dzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas zajęć teoretycznych instruktor objaśnia zagadnienia odnoszące się do konstrukcji wózka jezdniowego oraz jego prawidłowej eksploatacji. Ponadto część teoretyczna kursu na operatora wózków widłowych obejmuje blok wiedzy na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w trakcie pracy. Osoby uczestniczące w zajęciach zapoznają się również ze wszystkimi rodzajami wózków (boczne, czołowe, spalinowe, gazowe, elektryczne). Etap teoretyczny realizowany jest w ciągu jednego dnia roboczego.

Drugą część kursu stanowi szkolenie praktyczne. Kursanci uczą się w jego czasie obsługi urządzeń, stopniowo szlifując podstawowe umiejętności eksploatacji wózków widłowych. Tę część zajęć prowadzą doświadczeni, aktywni zawodowo operatorzy, którzy przekazują uczestnikom nie tylko istotne informacje wymagane w trakcie egzaminu, ale też wskazówki umożliwiające jeszcze lepsze przygotowanie się do samodzielnej pracy w zawodzie. Kurs z elementami zajęć praktycznych również realizowany jest w ciągu jednego dnia.

Praca operatora wózka widłowego – zarobki

Uprawnienia na wózki widłowe mogą zapewnić szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Umiejętności tego rodzaju są coraz częściej poszukiwane na rynku pracy – operatorzy wózków widłowych stanowią kadrę nie tylko różnego rodzaju magazynów, ale też wszelkiego typu zakładów produkcyjnych i innych podmiotów typowo przemysłowych.

Do tego operatorzy wózków widłowych obsługują sklepy wielkopowierzchniowe, sektor budowlany czy też firmy spedycyjno-logistyczne. Nie da się zatem ukryć, że nie brakuje ofert pracy dla specjalistów tej dziedziny.

Warto też podkreślić kwestię możliwych zarobków operatora wózków widłowych. Początkujący pracownik może liczyć na wynagrodzenie nieco przewyższający minimalną stawkę krajową, a wraz ze wzrostem doświadczenia rosną też zarobki. Wielu prywatnych przedsiębiorców oferuje operatorom wyjątkowo korzystne stawki wynagrodzenia, pozwalające zarobić nawet powyżej 5000 złotych „na rękę” w miesiącu roboczym.

Jeśli, do tego, zdecydujesz się na zrealizowanie dodatkowych szkoleń, które pozwolą zyskać więcej uprawnień, możesz zarabiać w miesiącu naprawdę satysfakcjonujące kwoty.

Zapisz się na kurs "Obsługa Urządzeń UDT / TDT"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy