Kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki jezdniowe podnośnikowe

Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy wózków jezdniowych podnośnikowych:

  • Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem
    (uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.)
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.

Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na wózki jezdniowe podnośnikowe

7

maja

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na wózki jezdniowe podnośnikowe

Kurs na wózki widłowe

Już dziś możesz poszerzyć swoje kwalifikacje, zdobyć nowe uprawnienia i kompetencje. Zapisz się na kurs na operatora wózka widłowego. Przygotowane przez nas szkolenia obejmują wymagany programem zakres wiedzy, ale skupiają się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych, które pozwolą Ci zdobyć nową, lepszą pracę. Przygotuj się do obsługi wózków jezdniowych czołowych, bocznych, prowadzonych o różnych systemach zasilania.

Czym są wózki widłowe?

Wózki widłowe klasyfikowane są jako urządzenia transportu wewnętrznego i to od nich w większości przypadków zależna jest wydajna praca każdego magazynu. Lata rozwoju tej branży doprowadziły do specjalizacji wózków i powstanie nowych ich wariantów, dzięki którym wózki jezdniowe podnośnikowe mogą dziś realizować jeszcze bardziej złożone operacje niż kiedyś.

Ze względu na typ zasilania wyróżnia się wózki widłowe spalinowe, wózki widłowe elektryczne, zwane też akumulatorowymi i wózki widłowe zasilane gazem LPG z butli. Różnią się one charakterystyką pracy i miejscami stosowania.

Kurs na wózki widłowe od CT Szkolenia

W ofercie CT Szkolenia znajdziesz cieszący się dużą popularnością kurs na wózki podnośnikowe prowadzone i sterowane, na którym nauczysz się prowadzenia i obsługi wózków jezdniowych i zdobędziesz kwalifikacje potwierdzone przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Po ukończeniu kursu operator wózka widłowego może znaleźć zatrudnienie w jednej z wielu firm, które oferują pracę na nowoczesnych sprzęcie i z wynagrodzeniem na dobrym poziomie.

Opis kursu

Kurs na wózki widłowe składa się z części praktycznej i teoretycznej, kończy się podejście do egzaminu państwowego realizowanego przez Transportowy Dozór Techniczny. Kursanci zdobywają umiejętności z zakresu jazdy wózkiem widłowym, obsługi, eksploatacji wyposażenia i wiedzę na temat różnic dzielących poszczególne typy wózków jezdniowych. Program szkolenia jest intensywny i pozwala na zdobycie uprawnień honorowanych przez pracodawców. https://www.traditionrolex.com/32

Ile trwa kurs na wózek widłowy?

Czas trwania części teoretycznej to jeden dzień. Zajęcia praktyczne zazwyczaj również trwają jeden dzień ale ich czas uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kursanta. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego operatora w ustalonym z kursantem terminie.

Program kursu

Zajęcia teoretyczne obejmują zagadnienia związane z budową i wykorzystaniem wózków jezdniowych, problematyką higieny pracy, bezpieczeństwem w otoczeniu wózków podnośnikowych oraz podstawowych zasad dotyczących eksploatacji. Kursanci poznają różnice między różnymi rodzajami wózków spalinowych, gazowych i akumulatorowych. Część teoretyczna ukierunkowana jest na zdobycie wiedzy, która będzie miała znaczenie w codziennej pracy operatora.

W czasie zajęć praktycznych uczestnicy szkolenia będą doskonalili umiejętności jazdy wózkami jezdniowymi i zdobywali konkretne umiejętności przydatne w pracy. Poza zagadnieniami objętymi podstawą programową szkolenia mogą także rozbudować swoją wiedzę, korzystając z doświadczenia operatora prowadzącego szkolenia praktyczne.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

Załatwiamy wszelkie formalności związane z kursem, a więc prowadzimy kursanta od zapisu, aż po ustalenie terminu przez TDT lub UDT. Kurs przygotowany przez CT Szkolenia prowadzony jest przez praktyków z dużym doświadczeniem, więc uczestnicy szkolenia mogą skorzystać z ich wiedzy także w zakresie wykraczającym poza podstawowe zagadnienia, jakie sprawdzają egzaminatorzy dozoru technicznego przyznający uprawnienia TDT. W cenie szkolenia są uwzględnione wszystkie materiały szkoleniowe oraz koszt przeprowadzenia egzaminu państwowego przez UDT lub TDT.

Jakie uprawnienia na wózek można zyskać?

5 lat – wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem

10 lat – wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Do udziału w kursach na wózki wymagane są:

  • wiek powyżej 18 lat,
  • znajomość języka polskiego.

Jak się zapisać na kurs?

Formularz zapisu na kurs operatora wózków widłowych dostępny jest poniżej. Wypełnij go, a my odpowiemy na Twoje zgłoszenie w jak najkrótszym czasie. Możesz też skontaktować się z nami mailowo albo telefonicznie, wybierając kontakt dla klientów indywidualnych lub grupowych. Jeśli prezentujemy listę dostępnych terminów, możesz przyspieszyć zapis przez wybór jednego z nich. Jeśli aktualnie nie ma gotowego harmonogramu, w którym ujęte by były kursy na wózki widłowe, skontaktuj się z nami, znajdziemy dogodny termin szkolenia.

Egzamin Urzędu Dozoru Technicznego na wózek widłowy

Kursy na wózki widłowe kończą się egzaminem UDT/TDT. Ten składa się z dwóch części: teoretycznej (test) oraz praktycznej, która ma zweryfikować faktyczne umiejętności prowadzenia i obsługi wózków także w miejscach trudno dostępnych. Po zakończeniu egzaminu państwowego należy poczekać na wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego potwierdzającej kwalifikacje w zakresie prowadzenia wózków widłowych. Dozór techniczny wydaje je w ciągu kilku tygodni.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na wózki widłowe?

Wózki widłowe znajdują zastosowanie w magazynach, zakładach produkcyjnych, a wózki jezdniowe specjalizowane także na placach budowy, w szeroko rozumianym transporcie, są też wykorzystywane w niektórych placówkach handlowych oraz wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność transportu na bliskie odległości ładunków o wysokiej masie. Dla wielu osób zapisujących się na kurs uprawnienia te są rozszerzeniem już posiadanych kompetencji, co pozwala znaleźć lepiej płatną pracę w zupełnie nowej branży.

Kursy i szkolenia na wózki widłowe w CT Szkolenia

Szkolenie na operatora wózków widłowych w CT Szkolenia jest tylko jednym z naszych kursów zawodowych. Dzięki właściwej konstrukcji szkolenia jest ono idealne zarówno dla osób, które chcą pogłębić swoje kompetencje, jak i tych, którzy chcą się przekwalifikować i zdobyć nowe uprawnienia w celu znalezienia lepszej pracy niż dotychczas. Często są to kursy wybierane w połączeniu z innymi szkoleniami, co pozwala zdobyć szersze kwalifikacje i tym samym zwiększyć swoje szanse na wymagającym rynku pracy.

Zapisz się na kurs "Obsługa Urządzeń UDT / TDT"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy