Kurs na suwnice

Kurs na suwnice

Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy suwnic:

  • Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia.
  • Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia.

Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na suwnice

15

lipca

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na suwnice

Kurs na suwnice

Rozpocznij ścieżkę zawodową operatora suwnic — sprawdź nasze szkolenia na suwnice i poszerz swoje kwalifikacje. Kompleksowo przygotowujemy do egzaminów państwowych, troszcząc się o najwyższy poziom kształcenia, zwieńczony w rezultacie uzyskaniem stosownego uprawnienia. Proponujemy przygotowanie teoretyczne i zajęcia praktyczne pozwalające na bezpieczne wykonywanie czynności operatora suwnicy. Rozwiń swoje kompetencje zawodowe i zwiększ możliwości na rynku pracy — sprawdź, co możemy Ci zaoferować w CT Szkolenia.

Czym są suwnice?

Kurs na suwnice pozwala operować specjalistycznym sprzętem do przenoszenia ładunków. Są to urządzenia dźwignicowe. Dźwignica pracuje w ruchu przerywanym i porusza się po torach jezdnych, w ten sposób pracując w poziomie. Z kolei w pionie operuje jej wciągnik lub wciągarka poruszające się po konstrukcji mostu urządzenia. Tym samym urządzenie pozwala na przenoszenie dużych ładunków zarówno w pionie, jak i w poziomie. Udźwigi znacznie różnią się między sobą – mogą być równe tonie, jak i przekraczać sto ton. Od tego zależy praktyczne wykorzystanie maszyny.

Najczęściej wyróżnia się sześć rodzajów suwnic:

  • suwnice półbramowe
  • suwnice bramowe
  • suwnice podwieszane
  • suwnice pomostowe.

Kurs na suwnicowego w CT Szkolenia

W CT Szkolenia proponujemy kursy przygotowujące do profesjonalnej i bezpiecznej obsługi suwnic. Przeprowadzamy kursantów przez ten proces kompleksowo. Zaczynamy od wykładów teoretycznych z doświadczonymi lektorami, a następnie prowadzimy zajęcia praktyczne. Kurs ma na celu przygotowanie do egzaminu na uprawnienia na suwnice UDT / TDT. Efektem naszego szkolenia nie jest więc wewnętrzny certyfikat, a państwowe zaświadczenie kwalifikacyjne umożliwiające pracę na terenie całego kraju.

Opis kursu na suwnice

Kurs operatora suwnic pozwala na zyskanie uprawnień do obsługi wybranego rodzaju suwnic: ogólnego przeznaczenia bądź ogólnego i specjalnego przeznaczenia. Zajęcia teoretyczne pozwalają na wprowadzenie do poszczególnych zagadnień. Następnie odbywają się zajęcia prowadzone przez instruktora, mające na celu zdobycie praktycznych umiejętności. Wykorzystujemy w tym przypadku urządzenia objęte dozorem technicznym, dzięki czemu nasi kursanci mają pewność, że sprzęt podczas egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego / Transportowego Dozoru Technicznego nie będzie dla nich zaskoczeniem. Efektem kursu jest zdobycie niezbędnych kwalifikacji pozwalających na uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu.

Czas trwania kursu na suwnicę

Zajęcia teoretyczne odbywają się w ciągu jednego dnia, natomiast czas trwania zajęć praktycznych uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kursanta.

Program kursu

Kursy przeprowadzamy zgodnie z programami uzgodnionymi w Urzędzie Dozoru Technicznego / Transportowym Dozorze Technicznym.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

Kurs na suwnice obejmuje wykłady teoretyczne dla przyszłych operatorów suwnic oraz zajęcia praktyczne prowadzone przez doświadczonego instruktora. Naszym zadaniem jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do procedur, metod i problemów pracy z wymienionymi urządzeniami. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe. Zajmujemy się także formalnościami związanymi z przeprowadzeniem egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego / Transportowego Dozoru Technicznego celem uzyskania zaświadczenia kwalifikacyjnego.

Jakie uprawnienia na suwnicę można zyskać?

Uprawnienia UDT / TDT w zakresie obsługi urządzeń dźwignicowych dzielimy na dwa rodzaje:

  • Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia.
  • Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia.

Operator suwnicy, wciągnika lub wciągarki ogólnego przeznaczenia otrzymuje uprawnienia na 10 lat. Dla uprawnień na urządzenia ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia termin ten wynosi 5 lat. W obu przypadkach 3 miesiące przed upływem wymienionego czasu można przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego. Przedłużenie ważności uprawnienia składa się w formie papierowej bądź elektronicznej. Należy w nim potwierdzić prowadzenie obsługi suwnic w ciągu ostatnich 5 lat.

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Do obsługi suwnic ogólnego i specjalnego przeznaczenia są wymogi:

  • wiek powyżej 18 lat,
  • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeszkód do pracy.

Jak się zapisać na kurs?

Aby zapisać się na kurs operatora suwnic skontaktuj się z CT Szkolenia drogą telefoniczną lub mailową. Ustalimy, kiedy prowadzimy najbliższe szkolenia i postaramy się znaleźć dogodny termin. Możemy także zorganizować kurs operatorów suwnic dla grup, na przykład na życzenie pracodawcy.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora suwnicowego?

Praca operatora suwnic koncentruje się na branży przemysłowej. Takie urządzenia są wykorzystywane w halach produkcyjnych, w magazynach, w montażowniach, ale także na przykład portach czy w terminalach kolejowych. Możliwości są więc szerokie, przy czym warto zwrócić uwagę, jak kształtuje się rynek pracy w danym regionie. Ze względu na to, jak potrzebnym urządzeniem w wielu sektorach jest suwnica, uprawnienia są poszukiwane. Stawki są zróżnicowane – rozstrzał jest od płacy minimalnej po pensje na poziomie 4500 złotych netto.

Egzamin UDT / TDT otwiera drogę do stabilnego zatrudnienia, przy czym podkreślamy, że liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Praca operatora suwnicy wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wymaga dobrej sprawności motorycznej i skupienia. Liczy się koncentracja na wypełnianych obowiązkach i rzetelność, a także dbałość o to, by inni pracownicy przestrzegali zasad BHP.

Kursy i szkolenia na obsługę suwnicy w CT Szkolenia

Jeśli podejrzewasz, że możesz się sprawdzić jako operator suwnic, zapraszamy na nasze kursy stacjonarne w Gdańsku. Nasz zespół tworzą specjaliści z doświadczeniem w Transportowym Dozorze Technicznym – dzięki temu wiemy, jakie aspekty są kluczowe podczas egzaminu. Starannie dobieramy wykładowców i instruktorów, by troszczyć się o najwyższy poziom kształcenia. Dbamy o wyrobienie bezpiecznych nawyków i reakcji, wprowadzamy w typowe problemy i radzenie sobie z nimi, dzielimy się wiedzą i osobistą praktyką. Zadzwoń już dziś, by zapisać się na kurs i rozpocząć nową ścieżkę zawodową!

Zapisz się na kurs "Obsługa Urządzeń UDT / TDT"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy