Kurs na podesty ruchome

Kurs na podesty ruchome

Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy podestów i pomostów ruchomych:

 • Podesty ruchome stacjonarne.
 • Podesty ruchome wiszące (uprawnia do obsługi podestów ruchomych wiszących oraz stacjonarnych).
 • Podesty ruchome masztowe (uprawnia do obsługi podestów ruchomych masztowych oraz stacjonarnych).
 • Podesty ruchome przejezdne.
 • Podesty na pojazdach kolejowych.
 • Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych morskich.
 • Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych śródlądowych.

Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na podesty ruchome

13

maja

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na podesty ruchome

Kurs na podesty ruchome

Obsługa podestów ruchomych to umiejętność coraz częściej poszukiwana w wielu branżach. Zapisując się na kurs i zdobywając kwalifikacje potwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego, możesz rozwinąć swoją karierę i zdobyć dobrze płatną pracę. Przygotowany przez nas kurs skupia się na kwestiach praktycznych dotyczących obsługi podestów ruchomych przejezdnych (podnośniki) koszowych (wysięgnikowych) czy nożycowych, a teorii nie traktujemy jako zła koniecznego, tylko cenny fundament praktycznych umiejętności operatora podestów ruchomych.

Czym są podesty ruchome?

Podesty ruchome to szczególny rodzaj dźwignic, czyli urządzeń służących do transportu w pionie i w poziomie. Ze względu na różnice w konstrukcji stosuje się w poszczególnych przypadkach także różne systemy sterowania, poszczególne warianty różnią się też możliwościami, jeśli chodzi o zasięg, udźwig czy możliwość przesunięcia kosza. Sposobów podziału podestów ruchomych jest co najmniej kilka, żaden do końca nie oddaje możliwości tych urządzeń, dlatego, choć uczymy o tym na naszym kursie, skupiamy się bardziej na cechach praktycznych niż czysto teoretycznej klasyfikacji, jeśli nie wpływa ona na charakter zdobywanych uprawnień.

Kurs na podesty ruchome od CT Szkolenia

Kursy na operatorów podestów ruchomych w ofercie CT Szkolenia to jedna z tych propozycji, które zyskują coraz większe zainteresowanie. Pozwalamy zdobyć uprawnienia do obsługi wielu typów podestów, dzięki czemu nasi kursanci mogą rozwijać się w najbardziej perspektywicznych kierunkach.

Opis kursu

W czasie kursu na podesty ruchome uczestnicy zapoznają się z podstawami teoretycznymi dotyczącymi między innymi umiejętności wymaganych przy obsłudze podestów ruchomych, zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów regulujących to, jak mogą być użyte podesty ruchome przejezdne.

Najważniejsze są jednak zajęcia praktyczne, ponieważ to one utrwalają i budują kontekst dla wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim sprawiają, że kursanci są w stanie faktycznie bezpiecznie i wydajnie pracować na podestach ruchomych. To nie znaczy, że zajęcia teoretyczne nie są ważne, jednak przed rozpoczęciem pracy nasi kursanci muszą być przede wszystkim pewni swoich praktycznych umiejętności

Ile trwa kurs na podesty ruchome?

Zajęcia teoretyczne odbywają się w ciągu jednego dnia, natomiast czas trwania zajęć praktycznych uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kursanta, zazwyczaj również 1 dzień. 

Program kursu

Kurs rozpoczyna się od szkolenia teoretycznego, które ma przygotować kandydatów do wykonywania pracy podestami ruchomymi. Jest ono prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy poza sporą wiedzą teoretyczną, mają też odpowiednią praktykę pozwalającą te informacje osadzić w szerszym kontekście.

Druga część kursu na podesty ruchome to szkolenie praktyczne odbywające się na podestach określonego typu. Dzięki wykonywaniu zadań w scenariuszach maksymalnie zbliżonych do codziennej praktyki pracy operatora szkolenie praktyczne pozwala zdobyć umiejętność radzenia sobie z zadaniami, jakie będą stały przed operatorami, którzy uzyskają uprawnienia na podesty ruchome. Szkolenie prowadzone jest pod okiem praktyków, którzy są w stanie zasygnalizować nie tylko każdy błąd kursanta, ale też podpowiedzieć, jakie powinno być prawidłowe postępowanie.

Kurs kończy się egzaminem przeprowadzanym przez UDT/TDT.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

Program szkolenia obejmuje wszystkie kwestie przewidziane wytycznymi UDT/TDT, a także zagadnienia praktyczne, które wykraczają poza podstawę, ale są niezbędne w codziennej pracy operatora podestów ruchomych. Uczestnicy szkolenia będą mieli zapewnione wysokiej jakości materiały szkoleniowe, będą też mogli uczyć się pod okiem doświadczonych operatorów.

Choć nie wymaga tego od nas rozporządzenie ministra przedsiębiorczości, ustalamy w imieniu kursanta termin egzaminu UDT/TDT, dzięki czemu nasi kursanci mogą uzyskać uprawnienia na podesty ruchome w maksymalnie szybkim czasie i odebrać zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przez UDT/TDT potwierdzające ukończenie kursu i ważność uprawnień zgodnie z obowiązującymi schematami.

Jakie uprawnienia na podesty można zyskać?

Wszystkie uprawnienia na podesty ruchome mają charakter czasowy, przedłużenie ważności kwalifikacji można uzyskać w dozorze technicznym, natomiast zaliczenie egzaminu przyznaje uprawnienia terminowe zgodnie z następującym schematem.

 • Podesty ruchome stacjonarne – 10 lat.
 • Podesty ruchome wiszące – 10 lat.
 • Podesty ruchome masztowe – 10 lat.
 • Podesty ruchome przejezdne – 5 lat.
 • Podesty na pojazdach kolejowych – 10 lat.
 • Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych morskich – 10 lat.

Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych śródlądowych – 10 lat

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Kandydaci chcący przystąpić do szkolenia oraz zdobyć ważne na terenie całego kraju uprawnienia UDT na podesty ruchome, powinni być osobami pełnoletnimi. Wymogiem praktycznym uczestnictwa w kursie jest znajomość języka polskiego .

Jak się zapisać na kurs?

Na kursy organizowane przez nas można umówić się bezpośrednio, wybierając dostępny termin, jeśli w danej chwili mamy zaplanowane szkolenia. Jeśli nie widzisz listy dostępnych terminów, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a ustalimy dogodny termin i miejsce szkolenia zgodnie z Twoimi preferencjami.

Egzamin Urzędu Dozoru Technicznego na podesty ruchome

Po zakończeniu kursu należy zdać egzamin przed Transportowym Dozorem Technicznym / TDT. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej, wyniki są oceniane przed komisją powołaną przez TDT na potrzeby egzaminu. Osoby, które pozytywnie zdadzą egzamin, muszą jeszcze poczekać na wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego, co zajmuje przeważnie około 2-3 tygodni.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora podestów ruchomych?

Różne rodzaje podestów ruchomych są używane praktycznie w każdej branży: od handlu, przez magazyny i branżę wystawienniczą, po wykonywanie prac budowlanych, w pracach montażowych, robotach torowych i nie tylko. Na rynku pracy istnieje spora luka, jeśli chodzi o operatorów podestów ruchomych, ponieważ zarówno liczba typów tych urządzeń, jak i liczba wykorzystywanych podestów we wszystkich branżach szybko się zwiększają. Zarobki operatora są zależne od posiadanych uprawnień, ale wynagrodzenie rzędu 5-6 tysięcy złotych jest w tej branży zupełną normą.

Kursy i szkolenia na podest ruchomy w CT Szkolenia

W CT Szkolenia pomagamy w zdobyciu kwalifikacji wymaganych do pracy z podestami ruchomymi, ale także innymi maszynami i urządzeniami. Stawiamy na zajęcia praktyczne, wierząc, że każdy uczestnik szkolenia powinien mieć podstawy, by stać się mistrzem w swoim fachu. Odezwij się do nas, jeśli chcesz wziąć udział w doskonale przygotowanych szkoleniach, po których faktycznie zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy.

Zapisz się na kurs "Obsługa Urządzeń UDT / TDT"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy