Obsługa Urządzeń UDT / TDT

Suwnice

Na podstawie zdanego egzaminu można obsługiwać suwnice, wyciągarki i wciągniki ogólnego przeznaczenia bądź ogólnego i specjalnego przeznaczenia. Znajdują zastosowanie na halach produkcyjnych, w portach, w magazynach

Żurawie

Uprawnienia UDT / TDT pozwalają obsługiwać żurawie stacjonarne, samojezdne oraz przenośne i przewoźne, wieżowe, szybkomontujące, szynowe i stacjonarne, stoczniowe i portowe, kolejowe i na pojazdach kolejowych, pokładowe, pływające.

Wózki jezdniowe podnośnikowe

Szkolimy do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia, także w przypadku wózków z wysięgnikiem i osobą obsługującą podnoszoną wraz z załadunkiem.

Urządzenia do manipulacji kontenerami

Nasze szkolenie UDT przygotowuje do egzaminu na wozy kontenerowe (Reach Stacker). To bardzo cenione kwalifikacje w portach i przy terminalach kolejowych.

Przeciągarki do przemieszczania wagonów po torach

Zapraszamy na szkolenia z obsługi przeciągarek do przemieszczania wagonów po torach. To mało skomplikowane z budowy, ale bardzo ważne urządzenia podczas wszelkiego rodzaju prac torowych.

Wciągarki i wciągniki

Wciągarki i wciągniki mogą być obsługiwane razem z suwnicami lub bez nich. Jeśli nie zależy Ci na tym, by zdobyć uprawnienia na suwnice, sprawdź ten kurs. Przygotowujemy do egzaminów na urządzenia ogólnego lub ogólnego i specjalnego przeznaczenia.

Podesty ruchome

Zapraszamy na szkolenia na podesty ruchome stacjonarne, wiszące oraz masztowe, podesty przejezdne oraz załadowcze, w tym do transportu osób, podesty na pojazdach kolejowych, z podesty zespołami napędowymi w przystaniach promowych.

Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niebezpiecznych (NO)

Prowadzimy szkolenia związane z napełnianiem i opróżnianiem zbiorników transportowych na materiały uznane za niebezpieczne (napełnianie cystern). Pracownik w tym wypadku musi twardo trzymać się zasad BHP. Wprowadzamy w te zagadnienia podczas kursu, by zapewnić bezpieczeństwo.

Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niezaliczanych jako niebezpieczne

Nasz kurs pozwoli Ci zdobyć uprawnienia na obsługę zbiorników transportowych do materiałów, które są pod ciśnieniem napełniane, opróżniane lub przewożone, ale też na portowe ramiona przeładunkowe dla towarów niezaliczanych jako niebezpieczne.

Urządzenia załadowcze, wyładowcze w ciągach technologicznych

Urządzenia załadowcze, wyładowcze w ciągach technologicznych

Ponadto zapraszamy na szkolenia na zróżnicowane urządzenia transportu ciągłego w ciągach technologicznych, takie jak przenośniki (taśmociągi), ładowarki, wyładowarki wagonów i inne. Efektem pozytywnego wyniku egzaminu są dziesięcioletnie uprawnienia TDT.

Kursy UDT / TDT

Rozwiń swoją ścieżkę zawodową — znajdź stabilne źródło dochodowe z pomocą uprawnień UDT / TDT. Wprowadzamy kompleksowo naszych słuchaczy w obsługę zróżnicowanych urządzeń transportu bliskiego tak, by egzamin nie sprawiał trudności. Szkolenie ma na celu otworzyć możliwość podjęcia pracy w zróżnicowanych branżach na podstawie pozornie bardzo skomplikowanych maszyn. Wystarczy jednak umiejętnie przekazać wiedzę, by praca w praktyce przebiegała sprawnie, wydajnie i bezpiecznie. Sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania!

Czym są kursy i szkolenia UDT / TDT?

Szkolenia, które organizujemy, pozwalają uzyskać uprawnienia UDT / TDT, czyli wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego / Transportowy Dozór Techniczny. By takie zaświadczenie zdobyć, należy z wynikiem pozytywnym zaliczyć egzamin UDT / TDT. Składa się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Obejmuje takie aspekty jak podstawowa znajomość obsługi urządzeń, zasady BHP, rozwiązywanie typowych problemów, ograniczenia maszyn. Egzamin UDT / TDT wymaga odpowiedniego przygotowania. Trudno to zrobić samodzielnie i bez dostępu do urządzeń. Do tego niezbędny jest profesjonalny kurs UDT / TDT.

Kursy i szkolenia UDT / TDT w naszej ofercie

Prowadzimy przygotowanie do egzaminów UDT. Kurs obejmuje wykłady teoretyczne dotyczące obsługi urządzeń i zasad BHP, a także praktyczny instruktaż pod okiem specjalistów. Koncentrujemy się na zagadnieniach, których dotyczy egzamin UDT / TDT. Efektem mają być zdobyte uprawnienia. W skład kursu wchodzi egzamin państwowy — zajmujemy się jego organizacją, by nasi kursanci mogli się skupić na nauce. Zapraszamy osoby pełnoletnie bez przeciwwskazań zdrowotnych.

  • Suwnice
  • Żurawie
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe
  • Urządzenia do manipulacji kontenerami
  • Przeciągarki do przemieszczania wagonów po torach
  • Wciągarki i wciągniki
  • Podesty ruchome
  • Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niebezpiecznych (Nalewaki)
  • Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niezaliczanych jako niebezpieczne
  • Urządzenia załadowcze, wyładowcze lub podające ładunki w ciągach technologicznych przeładowczych.

Dlaczego warto wybrać kursy i szkolenia UDT / TDT w CT Szkolenia?

W CT Szkolenia oferujemy kompleksowe przygotowanie do procedury pozwalającej zdobyć uprawnienia UDT / TDT. To szansa na rozwój kompetencji i wytyczenie nowej ścieżki zawodowej w zależności od tego, na które szkolenie postawisz. Naszym zadaniem jest sprawić, by egzamin UDT / TDT nie sprawił naszym słuchaczom żadnych trudności. Korzystamy z naszego doświadczenia jako inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego, ale też praktyki i eksperckiej wiedzy naszych lektorów i instruktorów. Dbamy o wytłumaczenie aspektów BHP, starając się nauczyć naszych kursantów wydajnej i bezpiecznej pracy zarazem. Śledzimy aktualności w branży i pozostajemy na bieżąco z przepisami. Zapraszamy do kontaktu. Pamiętaj, by zaznaczyć, jakiego szkolenia dotyczy Twoje pytanie — z chęcią odpowiemy na wszystkie wątpliwości!

FAQ

Czy warto podjąć kursy UDT / TDT?

Uprawnienia UDT / TDT pozwalają na korzystanie z cenionych na rynku pracy, specjalistycznych kwalifikacji, które cieszą się dużym zainteresowaniem pracodawców. Są uznawane bez ograniczeń w całej Polsce, ale także umożliwiają podjęcie pracy za granicą. Kurs ma na celu wyposażenie uczestników w szereg istotnych umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu. Jednocześnie pomaga zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków.

Jak wybrać odpowiedni kurs UDT / TDT dla siebie?

Prowadzimy kursy na wiele urządzeń transportu bliskiego — do Ciebie należy wybór najlepszego z nich. Szkolenie UDT / TDT warto dopasować do stałych potrzeb lokalnego rynku pracy. Inne z kolei są bardzo uniwersalne — wózki widłowe, suwnice czy żurawie są niezbędne w przemyśle. Zwróć też uwagę na swoje dotychczasowe doświadczenie i umiejętności. Być może zdobyte wcześniej w praktyce kwalifikacje pomogą Ci w opanowaniu obsługi urządzeń transportu bliskiego.

Czy po kursie lub szkoleniu otrzymam certyfikat?

Kursy w naszej ofercie kończą się przystąpieniem do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego / Transportowy Dozór Techniczny. Obejmuje on część teoretyczną oraz praktyczną. Umawiamy egzamin w imieniu naszych kursantów i dopełniamy formalności. Efektem szkolenia jest zdobycie niezbędnych, państwowych uprawnień, które potwierdza zaświadczenie kwalifikujące — my natomiast certyfikatu nie wydajemy.

Czy po kursie łatwo zdobyć pracę?

Kompetencje w zakresie obsługi urządzeń transportu bliskiego są istotne dla wielu gałęzi przemysłu. Choćby kurs operatora wózka widłowego otwiera drogę do stabilnego zatrudnienia zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych ośrodkach, tym bardziej opłacalne jest zdobycie kwalifikacji do pracy z bardziej skomplikowanymi maszynami. Inne urządzenia będą bardziej istotne w obszarach z silnie rozwiniętym górnictwem, jak Katowice i okolice, inne z kolei sprawdzą się w strefach, w których ulokowano wiele magazynów. Warto, dlatego sprawdzić oferty pracy z danego regionu, by dowiedzieć się, jakie uprawnienia są najbardziej poszukiwane.

Czy jest możliwe obycie szkoleń teoretycznych w formie on-line?

Ze względu na to, że kurs obejmuje w pierwszej kolejności część teoretyczną, wprowadzamy możliwość przeprowadzania jej w formie on-line. Wykorzystujemy sprawdzone metody nauczania na odległość, by rzetelnie przekazać niezbędne informacje, dotyczące zarówno wprowadzenia do obsługi urządzeń, jak i kwestii związanych z BHP. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na stanie w korkach, ale też dla słuchaczy z bardziej odległych miast jak Warszawa, Katowice czy Poznań. Z kolei nasz ośrodek szkoleniowy w Gdańsku to miejsce, w którym odbywają się zajęcia praktyczne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tym aspektem, zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy