Konserwacja Urządzeń UDT / TDT

Suwnice

Wprowadzamy w konserwacje suwnic, wciągników i wciągarek ogólnego przeznaczenia, a także tych maszyn o ogólnym oraz specjalnym przeznaczeniu. Uprawnienia są ważne 5 lat z możliwością przedłużenia.

Wciągarki i wciągniki

Nasze kursy dotyczą także wspomnianymi urządzeniami transportu bliskiego w ramach innych uprawnień, czyli na wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia oraz urządzenia ogólnego i specjalnego przeznaczenia

Żurawie

Przygotowujemy do egzaminów na żurawie stacjonarne, samojezdne oraz przenośne i przewoźne, wieżowe, szybkomontujące, szynowe i stacjonarne, stoczniowe i portowe, kolejowe i na pojazdach kolejowych, pokładowe, pływające.

Wózki jezdniowe podnośnikowe

Szkolimy przyszłych konserwatorów wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia. Takie uprawnienia UDT są ważne przez 5 lat — po tym czasie można je przedłużyć na pisemny wniosek.

Urządzenia do manipulacji kontenerami

W naszej ofercie znalazły się szkolenia dla konserwatorów UDT / TDT wozów kontenerowych (np. Reach Stacker). Uprawnienia wydaje się na 5 lat, po czym można je przedłużyć.

Podesty ruchome

Przygotowujemy do konserwacji następujących urządzeń: podesty ruchome stacjonarne, wiszące oraz masztowe, przejezdne oraz załadowcze, w tym do transportu osób, na pojazdach kolejowych, z zespołami napędowymi w przystaniach promowych.

Przeciągarki do przemieszczania wagonów po torach

Konserwator urządzeń TDT może także specjalizować się w konserwacji przeciągarek do przemieszczania wagonów po torach. Uprawnienia się wydaje na 5 lat — po tym terminie można je przedłużyć.

Dźwigniki

Dźwigniki

Wspieramy w przygotowaniu do egzaminu na dźwigniki do podnoszenia ładunków, w tym pojazdów, do podnoszenia pojazdów kolejowych, montowane na pojeździe kolejowym. Uprawnienia wydaje się na 10 lat z możliwością przedłużenia.

Urządzenia załadowcze, wyładowcze w ciągach technologicznych

Urządzenia załadowcze, wyładowcze w ciągach technologicznych

Przygotowujemy do egzaminów na te urządzenia transportu ciągłego, w tym wyładowarki wagonów, podajniki, wyciągi skipowe, przenośniki czy ładowarki. Takie uprawnienia także są 10-letnie i można je przedłużyć.

Kurs konserwatora UDT / TDT

Nasze kursy mają na celu praktyczne przygotowanie słuchaczy do zawodu konserwatora UDT / TDT. Fachowo prowadzimy oddzielne szkolenia dotyczące takich urządzeń jak wózki widłowe, suwnice czy dźwigniki i inne. Dbamy o najwyższą jakość kształcenia, stawiając na doświadczonych lektorów i instruktorów. W ten sposób dbamy o to, by nasi kursanci mogli wykonywać obowiązki konserwatora UDT / TDT z łatwością i profesjonalnie.

Czym są kursy na konserwacje urządzeń UDT / TDT?

Kurs konserwatora UDT / TDT pozwala zdobyć niezbędne kwalifikacje do pracy w zawodzie, które potwierdza egzamin zdawany przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego / Transportowego Dozoru Technicznego. Program szkolenia obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. W CT Szkolenia załatwiamy wszelkie formalności związane z przystąpieniem do egzaminu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymuje się uprawnienia UDT / TDT.

Kursy na konserwacje urządzeń UDT / TDT w naszej ofercie

Konserwator urządzeń nadzorowanych przez Urząd Dozoru Technicznego / Transportowy Dozór Techniczny ma za zadanie rozwiązywać problemy, naprawiać usterki, smarować, wymieniać oleje lub inne elementy eksploatacyjne i zapewnić bezpieczeństwo miejsca pracy w zakresie standardów BHP. Do jego obowiązków należy również wykonywanie okresowych przeglądów technicznych czy prowadzenie dziennika konserwacji. Przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę szkoleń, które pozwalają uzyskać uprawnienia i pracować jako konserwator urządzeń transportu bliskiego.

  • Suwnice
  • Żurawie
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe
  • Urządzenia do manipulacji kontenerami
  • Przeciągarki do przemieszczania wagonów po torach
  • Wciągarki i wciągniki
  • Podesty ruchome
  • Dźwigniki
  • Urządzenia załadowcze, wyładowcze lub podające ładunki w ciągach technologicznych przeładowczych.

CT Szkolenia — zdobądź cenione kwalifikacje konserwatora urządzeń UDT

W CT Szkolenia stawiamy na najwyższy poziom kształcenia, umiejętnie dobierając lektorów i instruktorów, którzy dzielą się także swoimi sposobami rozwiązywania problemów mechanicznych. Naszą firmę prowadzą specjaliści z doświadczeniem pracy w charakterze inspektora Transportowego Dozoru Technicznego — to sprawia, że dobrze rozumiemy omawianą tematykę i umiejętnie tworzymy kadrę, programy zajęć i materiały szkoleniowe. Po zakończonym szkoleniu uzgadniamy formalności związane z samym egzaminem państwowym, którego pozytywny wynik pozwala sprawować dozór techniczny. Skorzystaj z naszej wiedzy — rozpocznij nową ścieżkę zawodową!

FAQ

Czy warto podjąć kursy na konserwacje urządzeń UDT / TDT?

Kursy konserwatorów urządzeń transportu bliskiego i ciągłego pozwalają zdobyć cenione kwalifikacje zawodowe. Jednocześnie wymagania nie są wygórowane. Wystarczy ukończony 18 rok życia oraz zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że kandydat może podjąć pracę w zawodzie. Jest to mało problematyczna, za to jedyna ścieżka do pracy w zawodzie konserwatora urządzeń, które objęto dozorem technicznym.

Jak wybrać odpowiedni kurs dla siebie?

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni kurs konserwatora urządzeń transportu bliskiego. Polecamy zainteresować się przede wszystkim ofertą pracodawców w pobliżu i potencjalnymi stawkami. Istotne są także osobiste predyspozycje. Warto mieć na uwadze, że niektóre z tych zawodów wymagają znacznego skupienia i rzetelności — od bezpieczeństwa pracy zależy bowiem życie i zdrowie zarówno operatora, jak i innych pracowników.

Czy po kursie lub szkoleniu otrzymam certyfikat?

CT szkolenia nie wydaje certyfikatów lub zaświadczeń. Naszym zadaniem jest przygotowanie kursantów do pracy w zawodzie, które kończymy egzaminem państwowym zdawanym przed Urzędem Dozoru Technicznego / Transportowym Dozorem Technicznym. Zdany egzamin potwierdza zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do konserwacji urządzenia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego / Transportowy Dozór Techniczny.

Czy po kursie łatwo zdobyć pracę?

Uprawnienia konserwatora UDT / TDT są cenione i mają niszowy charakter. Z tego względu łatwo o znalezienie pracy w zawodzie. Dodatkowym atutem jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe, jednak często nie jest ono wymagane. Co więcej, uprawnienia konserwatora UDT / TDT są ważne na terenie całego kraju. Mogą pozwolić również na rozwój poza granicami Polski.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy