Kurs na ładowarki jednonaczyniowe klasa I i III

Kurs na ładowarki jednonaczyniowe klasa I i III

Nasze kursy operatorów ładowarek jednonaczyniowych klasy I i III przeprowadzamy zgodnie z wytycznymi i warunkami nakładanymi przez Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniające Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 5 dni
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na ładowarki jednonaczyniowe klasa I i III

6

sierpnia

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na ładowarki jednonaczyniowe

Kurs na ładowarki jednonaczyniowe

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe lub zdobyć nowe, sprawdź nasz kurs operatora ładowarki jednonaczyniowej. Pozwoli Ci on zdobyć cenne umiejętności i uzyskać potwierdzone egzaminem kwalifikacje do pracy na maszynach klasy III lub I. W CT Szkolenia zapiszesz się na kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na maszynach różnych typów.

Czym są ładowarki jednonaczyniowe?

Ładowarki jednonaczyniowe definiuje się intuicyjnie jako typ urządzeń roboczych służących do ładowania urobku za pośrednictwem jednego naczynia, co oznacza, że tego typu maszyny pracują w trybie przerywanym, to jest, kiedy między jednym a drugim cyklem ładowania konieczne jest na przykład przestawienie maszyny, zmiana jej położenia względem przenoszonego materiału itd. Podział ładowarek jednonaczyniowych może przebiegać według kilku kryteriów.

Ze względu na podwozie dzieli się ładowarki na ładowarki kołowe sztywne, ładowarki kołowe przegubowe, ładowarki kołowo-gąsienicowe oraz ładowarki gąsienicowe. Osprzęt roboczy może być umieszczony na platformie obrotowej lub stale połączony z podwoziem w jednej konfiguracji. Różna może być też kinematyka ładowarek, jednak najważniejszym kryterium podziału od strony formalnej jest wyróżnienie klas III i I, odpowiednio o masie całkowitej do 20 ton oraz bez ograniczeń.

Kurs na operatora ładowarek jednonaczyniowych (klasa I i III) od CT szkolenia

Obsługa maszyn roboczych wymaga potwierdzenia kwalifikacji w drodze egzaminu państwowego. Kurs operatora ładowarki jednonaczyniowej z naszej oferty to nie tylko najlepszy sposób uzyskania kwalifikacji formalnych, ale też przede wszystkim gwarancja, że kursant będzie miał konkretną wiedzę niezbędną w zawodzie operatora maszyn budowlanych – ładowarek jednonaczyniowych I lub III klasy uprawnień.

Opis kursu

Podstawowym celem szkolenia na ładowarkę jednonaczyniową jest zapewnienie uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego i wydajnego wykonywania zawodu operatora ładowarki jednonaczyniowej na placu budowy czy w dowolnym innym miejscu. Solidna podstawa teoretyczna i zestaw zadań praktycznych składających się na kurs sprawiają, że operator ładowarki jest przygotowany do pracy w każdej branży. Praca w niektórych wypadkach może wymagać rozszerzenia kursu o moduł specjalistyczny.

Ile trwa kurs na ładowarki jednonaczyniowe?

Kurs operatora ładowarki jednonaczyniowej to zajęcia teoretyczne prowadzone przez 5 dni, które obejmują zagadnienia BHP, budowy ładowarek, a najwięcej czasu teorii poświęca się technologii robót i obsłudze maszyn oraz zajęcia praktyczne w ustalonym wymiarze, podzielone na bloki i dni robocze zgodnie z możliwościami instruktorów i słuchaczy.

Program kursu

Kurs rozpoczyna się częścią teoretyczną, która obejmuje takie zagadnienia, jak bezpieczeństwo i higiena pracy, technologia robót, budowa ładowarki jednonaczyniowej, w tym elementy hydrauliki czy silniki spalinowe, użytkowanie eksploatacyjne oraz obowiązki operatorów maszyn. Drugą częścią jest zestaw ćwiczeń praktycznych zapewniających faktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu operatora ładowarki jednonaczyniowej.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

W naszym ośrodku przygotowujemy dla przyszłych operatorów maszyn budowlanych wszystkie niezbędne dokumenty a także materiały szkoleniowe. Kurs kończy się przystąpieniem do egzaminu praktycznego i teoretycznego przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

Jakie uprawnienia na ładowarki jednonaczyniowe można zyskać?

Po ukończeniu kursu i pozytywnym zdaniu egzaminu kursant zdobywa uprawnienia państwowe pozwalające na pracę na ładowarkach klasy III lub I zgodnie z odbytym szkoleniem i wpisem do książeczki operatora.

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Od kandydatów na operatorów ładowarek jednonaczyniowych oczekuje się dobrego stanu zdrowia, ukończenia 18 roku życia. Nie jest wymagane spełnienie żadnych technicznych wymagań wstępnych. Ze względów praktycznych uczestnicy kursu powinni posługiwać się językiem polskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Jak się zapisać na kurs?

Zapisać się na szkolenie możesz, wybierając pasujące Ci terminy kursów na stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie bądź mailowo.

Egzamin na ładowarki jednonaczyniowe

Świadectwo ukończenia kursu nie stanowi podstawy do podjęcia pracy. Konieczny jest egzamin państwowy, który w naszym ośrodku przeprowadza komisja Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora ładowarek jednonaczyniowych?

Zarówno klasa III, jak i I operatora ładowarki jednonaczyniowej pozwala zdobyć świetnie płatną pracę w wielu branżach, z których najbardziej oczywistymi są przemysł wydobywczy lub budownictwo, jednak operatorzy ładowarek znajdują dobrą pracę także w praktycznie każdej innej branży. Zarobki mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych, choć oczywiście uzależnione są od klasy uprawnień, doświadczenia operatora czy zakresu realizowanych zadań. Nasz kurs dedykowany jest zarówno osobom, które chcą poszerzyć już posiadane kwalifikacje, jak też tym, którzy chcą zdobyć nowy zawód. W obu przypadkach perspektywy na rynku pracy są bardzo szerokie.

Kursy i szkolenia na ładowarki jednonaczyniowe w CT Szkolenia

Szkolenie na operatora ładowarki jednonaczyniowej to tylko jeden z wielu praktycznych kursów, jakie można odbyć w CT Szkolenia. Prowadzą je bardzo doświadczeni operatorzy o rozległej wiedzy i nieprzeciętnych kompetencjach dydaktycznych, więc jeśli chcesz zdobyć nowy zawód, poprawić swoją sytuację na rynku pracy i obsługiwać nawet najbardziej wymagające maszyny, to najlepszy sposób na to, żeby zacząć.

Zapisz się na kurs "Obsługa maszyn do robót ziemnych"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy