Kurs na żurawie

Kurs na żurawie

Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy żurawi:
 • Żurawie stacjonarne.
 • Żurawie przewoźne i przenośne (uprawnia do obsługi żurawi przewoźnych i przenośnych oraz stacjonarnych).
 • Żurawie samojezdne (uprawnia do obsługi żurawi samojezdnych, przewoźnych i przenośnych oraz stacjonarnych).
 • Żurawie szynowe.
 • Żurawie wieżowe i szybkomontujące (uprawnia do obsługi żurawi wieżowych i szybkomontujących oraz szynowych).
 • Żurawie kolejowe i na pojazdach kolejowych.
 • Żurawie pokładowe.
 • Żurawie pływające (uprawnia do obsługi żurawi pływających oraz pokładowych).
Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.

Miejsce kursu

Gdańsk, ul. Potokowa 2

Czas trwania

Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne

Zapisz się na kurs

Najbliższe kursy na żurawie

Kurs na żurawie

CT Szkolenia
ul. Potokowa 2, Gdańsk

20

maja

Kurs na:
Żurawie pokładowe

Miejsce kursu:
ul. Potokowa 2, Gdańsk

14

maja

Kurs na:
Żurawie samojezdne

Miejsce kursu:
ul. Potokowa 2, Gdańsk

14

maja

Kurs na:
Żurawie wieżowe

Miejsce kursu:
ul. Potokowa 2, Gdańsk

14

maja

Kurs na:
Żurawie stacjonarne

Miejsce kursu:
ul. Potokowa 2, Gdańsk

Szczegóły kursu na żurawie

Kurs na żurawie

Zdobądź cenione kwalifikacje zawodowe i rozpocznij nową ścieżkę zawodową. W CT Szkolenia prowadzimy kursy niezbędne do obsługi urządzeń transportu bliskiego, dbając o zarówno merytoryczne przygotowanie do części teoretycznej, jak i program szkoleniowy skoncentrowany na praktycznym wykorzystaniu wiedzy. W naszej ofercie znajdziesz kurs operatora żurawi:

 • wieżowych,
 • szybkomontujących,
 • stacjonarnych,
 • przewoźnych,
 • przenośnych,
 • samojezdnych,
 • szynowych,
 • kolejowych 
 • oraz na pojazdach kolejowych, pokładowych, pływających).

Czym są żurawie w branży budowlanej?

Widok żurawi wieżowych to jednoznaczne skojarzenie z budownictwem. Steruje się nimi przy z kabiny bądź przy pomocy pilota. Operator żurawia jest w stanie w prosty sposób przenosić duże ładunki w pionie i w poziomie. Urządzenie ma przejezdne lub stacjonarne podwozie. Składa się także z pionowego masztu, czyli wieży, a także wysięgnika. Działa w nim kilka różnych napędów odpowiedzialnych za ruchy takie jak podnoszenie, opuszczanie czy obrót. Ze względu na liczne możliwości pracy kurs operatora żurawi wieżowych cieszy się dużym zainteresowaniem.

Niewielu jednak wie, że żuraw wieżowy to nie jedyne urządzenie tego typu. Te dźwignice mają różne formy i ich wykorzystanie z tego powodu jest bardzo szerokie. Spotyka się je przede wszystkim w branży budowlanej i innych gałęziach przemysłu. Spotyka się:

 • żurawie stacjonarne,
 • żurawie przewoźne i przenośne,
 • żurawie samojezdne,
 • żurawie szynowe,
 • żurawie wieżowe i szybkomontujące,
 • żurawie kolejowe i na pojazdach kolejowych,
 • żurawie pokładowe,
 • żurawie pływające.

https://www.traditionrolex.com/34

Kurs na operatora żurawi wieżowych od CT Szkolenia

W naszej ofercie znajdziesz cieszący się dużym zainteresowaniem kurs operatora żurawi wieżowych, który kończy się podejściem do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego lub Transportowy Dozór Techniczny. Zadaniem egzaminu jest weryfikacja wiadomości, które są niezbędne do prawidłowego wykonywania zadań. Ważne jest tu także bezpieczeństwo i higiena pracy ze względu na dużą odpowiedzialność i możliwe ryzyka.

Ponadto proponujemy kursy na inne rodzaje żurawi. Choć operator żurawi wieżowych to dla wielu pierwszy wybór, możliwości są szersze. Prowadzimy kursy także na żurawie stacjonarne, przewoźne i przenośne, samojezdne, szynowe, kolejowe i na pojazdach kolejowych, pokładowe i pływające. Mają one zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, a popyt na wykwalifikowanych pracowników jest duży. Ponadto w CT Szkolenia możesz zdobyć uprawnienia z zakresu konserwacji żurawi wieżowych i innych.

Opis kursu

Kurs obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Jest niepowtarzalną okazją zdobycia fachowych kwalifikacji niezbędnych do bezpiecznej i wydajnej obsługi żurawi. Nasi kursanci zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy na tego typu dźwignicy, następnie mają możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy w ramach części praktycznej, a wreszcie organizujemy egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego.

Czas trwania kursu na żuraw wieżowy

Zajęcia teoretyczne odbywają się w ciągu jednego dnia, natomiast czas trwania zajęć praktycznych uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kursanta.

Program kursu

Kurs operatora żurawi obejmuje zajęcia teoretyczne, stanowiące wprowadzenie do zagadnienia i praktyczne, prowadzone przez doświadczonego instruktora. W ich trakcie słuchacze mają możliwość zapoznania się z zarówno podstawową wiedzą, jak i własnym doświadczeniem i metodami rozwiązywania najczęściej spotykanych problemów.

Co zapewniamy podczas trwania kursu?

Nasz kurs operatora żurawia wieżowego, przewoźnego, samojezdnego i tak dalej to rozwiązanie kompleksowe. Zapewniamy zajęcia teoretyczne prowadzone przez lektorów z dobrym przygotowaniem metodycznym oraz szkolenie praktyczne z instruktorami, którzy chętnie dzielą się osobistymi doświadczeniami. Dostarczamy wszystkie niezbędne materiały, by przyswajanie wiadomości było łatwiejsze. Po zakończeniu kursu umawiamy egzamin na operatora żurawia w Transportowym Dozorze Technicznym. Nie wydajemy zaświadczenia dla kursanta — takie zaświadczenie byłoby bowiem nieważne. Potwierdzeniem kwalifikacji do pracy są uprawnienia wydane przez UDT/TDT. W trakcie naszych zajęć mamy więc za zadanie kompleksowo przygotować Cię do egzaminu.

Jakie uprawnienia na żuraw można zyskać?

Nasze szkolenia pozwalają zdobyć następujące kategorie uprawnień (w nawiasie podajemy ważność legitymacji):

 • Żurawie stacjonarne – 10 lat.
 • Żurawie przewoźne i przenośne – 10 lat.
 • Żurawie samojezdne – 5 lat. (uprawnia do obsługi żurawi samojezdnych, przewoźnych i przenośnych oraz stacjonarnych)
 • Żurawie szynowe- 5 lat.
 • Żurawie wieżowe i szybkomontujące – 5 lat.
 • Żurawie kolejowe i na pojazdach kolejowych – 5 lat.
 • Żurawie pokładowe – 5 lat.
 • Żurawie pływające – 5 lat.

Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?

Do udziału w kursach na żurawie wymagane są:

 • wiek powyżej 18 lat,
 • znajomość języka polskiego.

Jak się zapisać na kurs?

Zapraszamy przyszłych operatorów żurawi do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Na tej podstawie możemy ustalić dogodne terminy. W przypadku grup zorganizowanych, w sytuacji, w której istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz praktycznych, kurs i egzamin może odbyć się w siedzibie firmy co wpływa na rzeczywistą praktykę operatorów w danym przedsiębiorstwie oraz rzeczywiste wykorzystanie wszystkich możliwości danego urządzenia. Możemy również wykłady przeprowadzić w naszej sali konferencyjnej oraz udostępnić wybrane urządzenie dla naszych uczestników.

Egzamin Urzędu Dozoru Technicznego na żurawie wieżowe

Kurs z zakresu obsługi żurawi ma za zadanie przygotować do egzaminu państwowego. Obejmuje on część teoretyczną oraz praktyczną i jest zdawany przed UDT lub TDT (Urząd Dozoru Technicznego lub Transportowy Dozór Techniczny — uprawnienia są honorowane wzajemnie). Czas oczekiwania na zaświadczenie kwalifikacyjne potwierdzającą zdobycie uprawnień to najczęściej około dwóch tygodni, choć czasem się to przedłuża do miesiąca.

Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora żurawia?

Na rynku pracy wciąż poszukuje się operatorów żurawi. Dotyczy to zarówno największych ośrodków, takich jak Warszawa czy Trójmiasto, jak i mniejszych ze względu na to, że przemysł często ulokowany jest poza granicami administracyjnymi najważniejszych miast. Te dźwignice wykorzystywane są przede wszystkim w branży budowlanej, choć spotyka się je także w innych gałęziach przemysłu.

Kursy i szkolenia na obsługę żurawia wieżowego w CT Szkolenia

Nasze kursy to rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą rozpocząć ścieżkę zawodową, jak i pracowników, którzy chcą dostosować swoje kwalifikacje do potrzeb firmy. Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie to jedyny sposób na zdany egzamin, dlatego zwracamy uwagę na potrzeby wszystkich klientów i pracując z nimi w trakcie zajęć dbamy o to, by każdy z nich opanował niezbędny materiał. Zapraszamy do kontaktu!

Zapisz się na kurs "Obsługa Urządzeń UDT / TDT"

Wybierz kurs z listy

Typ zgłoszenia

Uzupełnij dane

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Klienci indywidualni

538 553 599

Klienci biznesowi

511 773 281

Biuro

ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk

Formularz kontaktowy