Ładowarki jednonaczyniowe Klasa III - pytania egzaminacyjne

Testowy egzamin

Osoby, które pragną zdobyć stosowne uprawnienia, muszą podejść do egzaminu na operatora ładowarek jednonaczyniowych Klasa III (dla urządzeń o masie eksploatacyjnej do 20 ton). Jeśli chcesz dobrze przygotować się do tego sprawdzianu, koniecznie rozwiąż serię przykładowych pytań znajdujących się poniżej, by potwierdzić zdobytą wiedzę teoretyczną!

Pytania

Egzamin na operatora ładowarek jednonaczyniowych Kl. III – co muszę zrobić?

Co musisz zrobić, aby podejść do egzaminu na operatora ładowarek jednonaczyniowych Kl. III? Przede wszystkim konieczne jest odbycie specjalistycznego kursu, podczas którego realizowane są dwa bloki – składające się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych, polegających na nauce technicznej obsługi maszyn budowlanych tej kategorii. Po ukończeniu kursu możesz podejść do państwowego egzaminu przeprowadzanego przez komisję powołaną przez Sieć Badawczą Łuksiewicz - Warszawski Instytut Technologiczny (Łukasiewicz - WIT).

Jak przebiega egzamin?

Po zakończeniu kursu na operatora ładowarek jednonaczyniowych Kl. III, organizowanego przez nasze centrum, możesz podejść do egzaminu. Składa się on z dwóch części – praktycznej oraz teoretycznej. Do uzyskania uprawnień operatorskich niezbędne jest uzyskanie pozytywnego wyniku z obu modułów egzaminacyjnych. Część teoretyczna obejmuje pytania podobne do tych, które znajdziesz powyżej. Twoim zadaniem jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na przynajmniej 75% z nich. Obejmują one zagadnienia dotyczące, na przykład, używania środków ochrony indywidualnej czy też zasad działania maszyn. Wśród pytań egzaminacyjnych mogą znaleźć się także takie, które dotyczyć będą przygotowania ładowarki jednonaczyniowej Kl. III do pracy na określonym terenie. Część praktyczna obejmuje już poprawne wykonanie zadań wskazanych przez komisję. Dotyczą one przygotowania urządzenia do pracy, przeprowadzenia prac technicznych związanych, na przykład, z transportem materiałów czy też działania w sytuacjach nietypowych i awaryjnych.