Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Kurs na podesty ruchome
Przeprowadzamy szkolenia na poniższe typy podestów i pomostów ruchomych:
- Podesty ruchome stacjonarne.
- Podesty ruchome wiszące (uprawnia do obsługi podestów ruchomych wiszących oraz stacjonarnych).
- Podesty ruchome masztowe (uprawnia do obsługi podestów ruchomych masztowych oraz stacjonarnych).
- Podesty ruchome przejezdne.
- Podesty na pojazdach kolejowych.
- Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych morskich.
- Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych śródlądowych.
Szkolenia przeprowadzamy w siedzibie zleceniodawcy bądź w naszej sali konferencyjnej.
Miejsce kursu
Gdańsk, ul. Potokowa 2
Czas trwania
Wykład teoretyczny 1 dzień
+ zajęcia praktyczne
Cena
Zapisz się na kurs
Najbliższe kursy na podesty ruchome
Inne kursy dostępne w naszej ofercie
Obsługa Urządzeń UDT / TDT
- Kurs na suwnice
- Kurs na żurawie
- Kurs na wózki widłowe
- Kurs na urządzenia do manipulacji kontenerami
- Kurs na przeciągarki do przemieszczania wagonów po torach
- Kurs na wciągarki i wciągniki
- Kurs na podesty ruchome
- Kurs na urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niebezpiecznych (NO)
- Kurs na urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych do materiałów niezaliczanych jako niebezpieczne
Konserwacja Urządzeń UDT / TDT
- Kurs na konserwację suwnic
- Kurs na konserwację wciągarek i wciągników
- Kurs na konserwację żurawi
- Kurs na konserwację wózków widłowych
- Kurs na konserwację urządzeń do manipulacji kontenerami
- Kurs na konserwację podestów ruchomych
- Kurs na konserwację przeciągarek do przemieszczania wagonów po torach
- Kurs na konserwację dźwigników
- Kurs na konserwację urządzeń załadowczych, wyładowczych w ciągach technologicznych
Obsługa maszyn do robót ziemnych
Szczegóły kursu na podesty ruchome
Kurs na podesty ruchome
Obsługa podestów ruchomych to umiejętność coraz częściej poszukiwana w wielu branżach. Zapisując się na kurs i zdobywając kwalifikacje potwierdzone przez odpowiednią jednostkę dozoru technicznego możesz rozwinąć swoją karierę i zdobyć dobrze płatną pracę. Przygotowany przez nas kurs skupia się na kwestiach praktycznych dotyczących obsługi podestów ruchomych przejezdnych (podnośniki) koszowych (wysięgnikowych) czy nożycowych, a teorii nie traktujemy jako zła koniecznego, tylko cenny fundament praktycznych umiejętności operatora podestów ruchomych.
Czym są podesty ruchome?
Podesty ruchome to szczególny rodzaj dźwignic, czyli urządzeń służących do transportu w pionie i w poziomie. Ze względu na różnice w konstrukcji stosuje się w poszczególnych przypadkach także różne systemy sterowania, poszczególne warianty różnią się też możliwościami, jeśli chodzi o zasięg, udźwig czy możliwość przesunięcia kosza. Sposobów podziału podestów ruchomych jest co najmniej kilka, żaden do końca nie oddaje możliwości tych urządzeń, dlatego, choć uczymy o tym na naszym kursie, skupiamy się bardziej na cechach praktycznych niż czysto teoretycznej klasyfikacji, jeśli nie wpływa ona na charakter zdobywanych uprawnień.
Kurs na podesty ruchome od CT Szkolenia
Kursy na operatorów podestów ruchomych w ofercie CT Szkolenia to jedna z tych propozycji, które zyskują coraz większe zainteresowanie. Pozwalamy zdobyć uprawnienia do obsługi wielu typów podestów, dzięki czemu nasi kursanci mogą rozwijać się w najbardziej perspektywicznych kierunkach.
Opis kursu
W czasie kursu na podesty ruchome uczestnicy zapoznają się z podstawami teoretycznymi dotyczącymi między innymi umiejętności wymaganych przy obsłudze podestów ruchomych, zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów regulujących to, jak mogą być użyte podesty ruchome przejezdne.
Najważniejsze są jednak zajęcia praktyczne, ponieważ to one utrwalają i budują kontekst dla wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim sprawiają, że kursanci są w stanie faktycznie bezpiecznie i wydajnie pracować na podestach ruchomych. To nie znaczy, że zajęcia teoretyczne nie są ważne, jednak przed rozpoczęciem pracy nasi kursanci muszą być przede wszystkim pewni swoich praktycznych umiejętności
Ile trwa kurs na podesty ruchome?
Zajęcia teoretyczne odbywają się w ciągu jednego dnia, natomiast czas trwania zajęć praktycznych uzależniony jest od indywidualnych potrzeb kursanta, zazwyczaj również 1 dzień.
Program kursu
Kurs rozpoczyna się od szkolenia teoretycznego, które ma przygotować kandydatów do wykonywania pracy podestami ruchomymi. Jest ono prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy poza wiedzą teoretyczną, mają też odpowiednią praktykę pozwalającą te informacje osadzić w szerszym kontekście.
Druga część kursu na podesty ruchome to szkolenie praktyczne odbywające się na podestach określonego typu. Dzięki wykonywaniu zadań w scenariuszach maksymalnie zbliżonych do codziennej praktyki pracy operatora szkolenie praktyczne pozwala zdobyć umiejętność radzenia sobie z zadaniami, jakie będą stały przed operatorami, którzy uzyskają uprawnienia na podesty ruchome. Szkolenie prowadzone jest pod okiem praktyków, którzy są w stanie zasygnalizować nie tylko każdy błąd kursanta, ale też podpowiedzieć, jakie powinno być prawidłowe postępowanie.
Kurs kończy się egzaminem przeprowadzanym przez UDT/TDT.
Co zapewniamy podczas trwania kursu?
Program szkolenia obejmuje wszystkie kwestie przewidziane wytycznymi UDT/TDT, a także zagadnienia praktyczne, które wykraczają poza podstawę, ale są niezbędne w codziennej pracy operatora podestów ruchomych. Uczestnicy szkolenia będą mieli zapewnione wysokiej jakości materiały szkoleniowe, będą też mogli uczyć się pod okiem doświadczonych operatorów.
Choć nie wymaga tego od nas rozporządzenie ministra przedsiębiorczości, ustalamy w imieniu kursanta termin egzaminu UDT/TDT, dzięki czemu nasi kursanci mogą uzyskać uprawnienia na podesty ruchome w maksymalnie szybkim czasie i odebrać zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przez UDT/TDT potwierdzające ukończenie kursu i ważność uprawnień zgodnie z obowiązującymi schematami.
Jakie uprawnienia na podesty można zyskać?
Wszystkie uprawnienia na podesty ruchome mają charakter czasowy, przedłużenie ważności kwalifikacji można uzyskać w jednostce dozorze technicznym, która wydała uprawnienie, natomiast zaliczenie egzaminu przyznaje uprawnienia terminowe zgodnie z następującym schematem.
- Podesty ruchome stacjonarne – 10 lat.
- Podesty ruchome wiszące – 10 lat.
- Podesty ruchome masztowe – 10 lat.
- Podesty ruchome przejezdne – 5 lat.
- Podesty na pojazdach kolejowych – 10 lat.
- Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych morskich – 10 lat.
Pomosty ruchome z zespołami napędowymi w przystaniach promowych śródlądowych – 10 lat
Jakie są wymagania zdrowotne i kwalifikacyjne na kurs dla kandydatów?
Kandydaci chcący przystąpić do szkolenia oraz zdobyć ważne na terenie całego kraju zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi podestów ruchomych, muszą być osobami pełnoletnimi. Wymogiem praktycznym uczestnictwa w kursie jest znajomość języka polskiego .
Jak się zapisać na kurs?
Na kursy organizowane przez nas można umówić się bezpośrednio, wybierając dostępny termin, jeśli w danej chwili mamy zaplanowane szkolenia. Jeśli nie widzisz listy dostępnych terminów, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a ustalimy dogodny termin i miejsce szkolenia zgodnie z Twoimi preferencjami.
Egzamin z obsługi podestów ruchomych
Po zakończeniu kursu należy zdać egzamin przed Transportowym Dozorem Technicznym lub Urzędem Dozoru Technicznego. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej, wyniki są oceniane przed komisją powołaną przez TDT / UDT na potrzeby egzaminu. Osoby, które pozytywnie zdadzą egzamin, muszą jeszcze poczekać na wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego, co zajmuje przeważnie około 2-3 tygodnie.
Jakie są perspektywy pracy po uzyskaniu uprawnień na operatora podestów ruchomych?
Różne rodzaje podestów ruchomych są używane praktycznie w każdej branży: od handlu, przez magazyny i branżę wystawienniczą, po wykonywanie prac budowlanych, w pracach montażowych, robotach torowych i nie tylko. Na rynku pracy istnieje spora luka, jeśli chodzi o operatorów podestów ruchomych, ponieważ zarówno liczba typów tych urządzeń, jak i liczba wykorzystywanych podestów we wszystkich branżach szybko się zwiększają. Zarobki operatora są zależne od posiadanych uprawnień, ale wynagrodzenie rzędu 5-6 tysięcy złotych jest w tej branży zupełną normą.
Kursy i szkolenia na podest ruchomy w CT Szkolenia
W CT Szkolenia pomagamy w zdobyciu kwalifikacji wymaganych do pracy z podestami ruchomymi, ale także innymi maszynami i urządzeniami. Stawiamy na zajęcia praktyczne, wierząc, że każdy uczestnik szkolenia powinien mieć podstawy, by stać się mistrzem w swoim fachu. Odezwij się do nas, jeśli chcesz wziąć udział w doskonale przygotowanych szkoleniach, po których faktycznie zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy.
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w biurze lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Klienci indywidualni
Klienci biznesowi
Napisz
Biuro
ul. Potokowa 2, 80-283 Gdańsk